Як вести себе вчителю
Як вести себе вчителю, якщо виникла проблемна ситуація
і ви змушені просити батьків про зустріч?
• Запрошуючи батьків у школу, запитайте в себе: що я хочу отримати в результаті? Якщо просто висловитися, засудити дії дитини або методи виховання батьків, то цей шлях неефективний. Спробуйте знайти конструктивне рішення, адже це полегшить, насамперед, вашу роботу.
• Під час обговорення в присутності дитини пам'ятайте: яка б не була її вина, батьки завжди (принаймні при людях) повинні бути адвокатами своїх дітей. Двоє на одного — це нечесно!
• Не покладайтеся на чутки. Говоріть тільки про достовірно відомі факти, не заохочуйте нашіптування.
• Говоріть про конкретні речі, старайтеся не вживати такі вирази-штампи як «погано себе поводить», «не хоче вчитися». Висловлюйтеся ясно: «Не зробив два домашні завдання з математики», «Відмовився відповідати на уроці хімії» і т. д. Тоді батькам легше буде проконтролювати подальшу навчальну діяльність дитини.
• Пропонуючи можливі способи рішення проблеми, не провокуйте дорослих на насилля, цим ви лише налаштуєте дітей проти себе. Як результат: діти будуть старатися приховати від батьків дату чергових зборів.
• При наближенні до завершення зустрічі, запитайте себе: чи виправдалися мої сподівання? З якими почуттями батьки ідуть додому? Як подивиться на мене учень завтра? Розвиток дитини — складний, неоднозначний процес. 1 від того, наскільки тернистим і хворобливим буде ваш спільний шлях, залежить про що буде згадувати людина через десять або двадцять років після школи. Куди приведе його та дорога, яку він подолав, опираючись на ваші та батьківські руки? Адже коли тебе підтримують з обох сторін, якось надійніше...